sobota 3. septembra 2016

Americký zápisník - Low cost life

Život v USA nie je zo začiatku vôbec jednoduchý. Hlavne v začiatkoch sa snažíte obmedziť náklady na čo najmenšie minimum. Držíte sa "low cost" pravidiel a šetríte kde sa len dá. Tento režim, respektíve životný štýl alebo spôsob života prerastie časom až do bodu, keď tento smer začnete brať ako náboženstvo. Vaše náklady dokážete znížiť dokonca až tak, že ak nechcete, nemusíte za týždeň minúť ani dolár.





"Zlatá lacná cesta, pomalšie viac zarobíš, lacnejšie ďalej zájdeš alebo radšej minúť večer 20 dolárov na pivo a rum, ako ráno 4 na mlieko a chleba." To sú heslá, ktorých sa drží každý správny lowkosťák.

Dvaja lowcosťáci na výlete

Ak nechcete, na potraviny nemusíte minúť ani cent. Naraňajkujete sa v kostole, kde ponúkajú raňajky zdarma pre študentov. Obed si dáte zase v práci. My sme housekeeperi. To znamená že upratujeme apartmány, kde hostia nechávajú po sebe chladničky plné potraviny. Obed si dáte na apartmáne číslo 601, v podobe pizze z mikrovlnky, a potom ho v ďalšom apartmáne zapijete mexickým pivom, ktoré dostalo zabudnuté na hoteli.

Aj low cost obed musí na fotke dobre vyzerať 

Vaši spolubývajúci sa potešia, keď im prinesiete z apartmánov voňavku Victoria Secret alebo kondicionér po hosťoch, ktorí si v apartmáne zabudli kozmetiku. Na výmenu vám zase prinesie Luboško (taktiež propagátor a vyznávač nového životného štýlu low cost life) zo sekcie straty a nálezy tričko FC Barcelona alebo tenisky Nike. Luboš dosiahol vyššiu úroveň low cost life a tak jeho šatník jeden čas pozostával výhradne zo značky Hollister (správne čítaj Húúúlister :D) pretože oblečenie tejto značky niekto kedysi (žiaľbohu pre neho, chvalabohu pre Luboša) zabudol na hoteli. Tu sa približujeme k heslu: "Vaša smola, naša radosť."

Polnočná nuda 

Netreba však zabúdať ani na plavčíkov s ktorými bývame. Ich možnosti "check outov" su síce obmedzené ale tiež sa snažia niektorí žiť životným štýlom low cost life. Kedže pracujú na bazénoch, majú možnosť "checkoutnúť"chlór. To malo pár krát za následok to, že sa poniektorí z nášho domu stali nechtiac vyznávačom etno módy a batikovaných vzorov.

Grlovačka na pláži - samozrejme z low cost potravín

Potom sú tu vyznávači "etno" dizajnu a interiérového dizajnu. Pocit interiérového architekta sa vo vás objaví o tretej ráno, keď kráčate z party a vedľa odpadkových košov nájdete elegantné kreslo a vy dostanete nápad, dať mu druhú šancu vo vašom dome. Doprava je v cene - na vašom chrbte.

Každodenná cesta do práce

Nemožno zabudnúť ani na low cost obedy, keď sme navarili obed výhradne zo surovín "checkoutnutých" z práce. Krevety prinesené z práce v crabhouse, paradajkový pretlak z hotela a špagety z obchodu kde si môžu študenti zobrať/nakúpiť 4 kusy potravín úplne bezplatne, vyčaria neskutočnú delikatesu na obed. Hodnota obedu 0,- A ak sa aj náhodu stane že nemáte potraviny, nič sa nedeje, ešte to nič neznamená, pretože ste vyhrali darčekový kôš potravín od agentúry cez ktorú sme v USA.

Plnená paprika  na lowcost style

A samozrejme sú tu aj naši chlapci zo Sakury - luxusnej japonskej reštaurácie, ktorý nosia každý večer po práci jedlo, ktoré dokáže zasýtiť polovicu domu.

Bežný obed lowcosťka z kostola

Pracovná morálka vyznávačov low cost life života je vysoká. Najprv ráno do pol jedenástej vedú diskusiu či ísť do práce (meškajú tri hodiny) napriek odporúčaniu spolubývajúcich neísť aj tak do tej práce idú, a keď tam už sú, tak si na apartmáne pospia pred upratovaním.

To bol náš low cost life - radšej sa zložíš po 5 dolárov na nové repráky, než by si sa mal zložiť na mydlo a prací prach. /Kuňo/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára