utorok 2. augusta 2016

Americký zápisník - Návrat do Ocean City

Kurva zase som v USA. Neverím, že som sa dal zase na to nahovoriť. Momentálne som na programe Work and Travel. Teda v skutočnosti to je work, work, work and travel, pretože pracujete zo začiatku celé dni aby ste pokryli náklady. Work and Travel je program, ktorý je priamo podporovaný americkou vládou a je určený pre študentov vysokých škôl. Program má zabezpečiť a sprostredkovať predovšetkým kultúrnu výmenu a spoznávanie amerických nekultúrnych tradícií. 




Podstatou programu je, že americká vláda garantuje účastníkovi programu legálne pracovať 90 dní a následne môže študent slobodne cestovať na území USA 30 dní. Toľko k tej oficiálnej časti, no skutočnosť je trochu odlišná. Program Work and Travel vám ponúka neuveriteľné možnosti. Človek má možnosť pracovať 3 mesiace v novom prostredí, zlepšovať si jazyk (teda to v mojom prípade vôbec neplatí, keďže som jazykový analfabet), zbierať zážitky a potom sa vybrať cestovať na mesiac po USA alebo sa plaviť po Karibiku. 

Kyslé uhorky, rezne a turistický bedeker - cesta do Kanady na Niagarské vodopády

Momentálne som v USA v Ocean City druhý krát. Tento rok som znovu podľahol a opäť som sa zúčastnil programu Work and Travel. Znovu OC v Marylande. Minulý rok sa mi podarilo navštíviť a precestovať viac miest, než dovtedy za celý život. Prešli sme si neuveriteľné múzeá vo Washingtone, v Baltimore sme si pozreli zápas Ravens v americkom futbale, v Kanade sme si urobili prechádzku pod Niagarskými vodopádmi v pršiplášti a sandálkach za 5 korún, v Karibiku sme sa plavili na obrovskom kolose po ostrovoch v karibskom raji. 

Turk and Caicos - najmenší štát aký som kedy navštívil

Na Bahamských ostrovoch sme si užívali bielu pláž a neuveriteľne priezračný oceán len sami pre seba. Na Panenských ostrovoch do nás zase za 20 minút, počas čakania v kolóne, narazilo dva krát auto. V Portoriku sme sa poprechádzali v džungli a okúpali priamo pod vodopádmi. 

Niagarské vodopády

Vrcholom Karibského dobrodružstva bol malý štát Turk and Caicoss hlavným mestom Grand Turk, ktoré nebolo nič viac ako dve prašné cesty, kde sa nachádzali rôzne bary a kaviarne zmontované z vlnitého plechu (trošku ako v Bratislave Aupark, len trochu iné). 

Naprieč Floridou v mini aute

Po plavbe v Karibiku a návrate do Miami sme si prenajali na tri dni asi najmenšie auto aké mali v autopožičovni a vydali sme sa na strastiplnú cestu za najjužnejším bodom USA - Key West na samom juhu Floridy, kde sme navštívili dom Ernesta Hemingwaya. Zo slnečnej Floridy sme odleteli do historickej Philadelphie, kde sme sa na miestnom trhu zastavili v čínskom bistre. Tu som jedol druhú najlepšiu pečenú kačku v mojom živote (lebo tú najlepšiu na svete pečie moja mama ☺ ). 

Nostalgia v karibskom raji

Našu cestu naprieč východným pobrežím sme ukončili v New Yorku, kde sme cez AirBnB bývali u babky feťáčky, ktorá počas prípravy raňajok pre nás, skoro podpálila vlastný byt. Toľko krátke zhrnutie zážitkov z minuloročného tripu po USA. Už teraz som zvedavý, čo všetko nás tu ešte čaká tento rok. /Kuňo/

Pod Niagarskými vodopádmi

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára